Masáže


Druhy masáží

Klasické masáže I  Dětská masáž I  Těhotenská masáž I  Manuální lymfodrenáž (lymfatická masáž) I  Baňkování I 
Masáž horkými lávovými kameny - HOT STONES  I  Královská YOGI masáž I  Medová masáž I  Čokoládová masáž  I  Anticelulitidní masáž  I  Indická masáž hlavy I  Havajská masáž Lomi Lomi I  Reflexní masáž chodidel


Co vlastně je masáž?

Masáž pravděpodobně patří k jednomu z nejstarších léčebných prostředků v dějinách lidstva. Od nejstarších dob lidé využívali masáže k odstranění únavy i k celkovému osvěžení a uvolnění. Nejstarší dochované písemné památky jsou známé především z Egypta. Egypťané používali při masážích různé vonné masti a směsi oleje s pískem, pryskyřicovým dřevem a různými plody, které měly účinek masáže zesilovat. V Číně patřila masáž k celkovému životnímu stylu. Většinou se kombinovala s energetickým a vitalizačním cvičením. Léčebnou masáž znali i Řekové, kteří ji používali například k léčbě zlomenin. Hippokraates zjistil, že masáží lze dobře uvolnit napjaté svaly a naopak zpevnit ty, které ochably. Moderní masáže se začaly rozvíjet až v 19. století. Jejím průkopníkem byl misionář P. Ling, který založil léčebný ústav, kde vyučoval i léčebný tělocvik. Dnes je již mnoho druhů masáží, jak tradičních, tak klasických. A je jen na klientovi, kterou z nich si vybere. Dobrý masér by pak měl nejen masáž dobře ovládat, ale také ji přizpůsobit potřebám klienta.

pruh.png, 11kB

Klasické masáže

Klasická relaxační masáž uvolňuje masírované svalstvo, povzbuzuje krevní oběh, tím obohacuje krev kyslíkem, zlepšuje výživu buněk a zvyšuje elasticitu svalstva. Po duševní stránce má relaxační masáž blahodárný vliv na nervovou soustavu a celkově pozitivně ovlivňuje psychický stav člověka a nastolí příjemný pocit pohody a uvolnění. Účinně působí na psychiku a celkovou regeneraci organismu.
Sportovní masáž naopak nabudí svalstvo před sportovním výkonem nebo naopak svalstvo zregeneruje a uvolní po sportovním výkonu.
Indikace (účinky masáže):
- bolesti a ztuhlost svalstva při různých nemocech, enormním pracovním nebo sportovním přetížení
- bolesti hlavy nebo migrény, únava, stres
- regenerace a relaxace těla
- zlepšení prokrvení těla a lymfatického systému
- posílení imunitního systému

pruh.png, 11kB

Dětská relaxační, Hot stones masáž,Baňková masáž a Čokoládová masáž

Jedná se o klasickou relaxační, Hot stones a Baňkovou masáž s ohledem na stavbu dětského těla, věku a kondici. Celá masáž je smysluplnou sestavou velmi jemného a procítěného masírování dětského tělíčka. Při pravidelné masáži se dětem zlepší spánkový rytmus, budou odolnější vůči nemocem a škodlivým vlivům okolního prostředí, stanou se klidnější. Fyziologicky se stimuluje a zlepšuje krevní oběh, což má vliv na rozvoj všech tkání a činnost orgánů. V souvislosti se stimulací krevního oběhu se zlepšuje podpora dýchání, celý organismus je dobře okysličován, podporuje se rozvoj hrudníku a správné držení těla. Stimulujeme pokožku a jednotlivé nervy a jejich zakončení, aktivizujeme větší počet nervů, a tím posilujeme i hmat. Dotekové relaxační techniky pomáhají zlepšit dyslexii, dysgrafii, dyskalkulii, projevy lehké mozkové dysfunkce, mohou zlepšit stav astmatiků, alergiků, ekzematiků aj.příjemně. Díky čokoládové masáži či zábalu, tělo přes pokožku vstřebává vitaminy, aminokyseliny, minerály, antioxydanty. Má příznivý vliv na činnost srdce a detoxikaci, odplavení nežádoucích a toxických látek. A hlavně dítě se při masáži a po ní bude cítit velmi příjemně.
Indikace (účinky masáže):
- zklidnění hyperaktivních dětí - učí se relaxovat, soustředit, lépe usínají
- vynikající účinky má masáž na trávení - vhodně stimuluje střeva ke správné peristaltice, podporuje zažívání
- posílení imunity, podpora lymfatického systému, správného dýchání, krevního zásobení, děti jsou díky pravidelným masážím zdravější a méně náchylné k nemocem
- stimulace pokožky, vliv na svalstvo - jeho zpevnění nebo uvolnění + lepší koordinace pohybů, správné držení těla, zlepšení jemné motoriky
- pomáhají zvládnout potíže v rodině (rozchody, rozvody, úmrtí v rodině), pozitivně ovlivňují zvýšenou úzkostlivost a přecitlivělost dětí (děti, které špatně zvládají změny, např. nástup do školky, školy, stěhování atd.)
- posílení hmatu, hebká pokožka, zlepšení stavu vysušené pokožky

pruh.png, 11kB

Těhotenská masáž

Jedná se o jemnou klasickou masáž celého těla nebo vybraných partií, dle požadavků klientky. Masáže pro těhotné představují prospěšnou a uklidňující terapii, zmírňující nepříjemné fyzické pocity, k nimž v těhotenství dochází. Minimalizují vnější známky napjaté kůže, zmírňují zachycování tekutin v těle, uvolňují stres a napětí ve svalech a kloubech způsobené vyšší hmotností. S rostoucím bříškem je nadměrně namáhána páteř i okolní svalstvo zejména v křížové oblasti, což má za následek bolesti zad. Odstraňovat napětí ve svalech v celé oblasti zad a šíje je možné jemnými hmaty, které svalstvo uvolňují a prokrvují. K podpoře krevního oběhu, snižování možnosti otoků, křečí a k prevenci křečových žil, se používají hladké a plynulé hmaty v oblasti kotníků, předních partií lýtek a stehen. Jemná masáž bříška je velmi uklidňující pro maminku i její dítě a pomáhá zmírňovat pocity napětí v těchto partiích. V pokročilé fázi těhotenství provádíme masáž vleže na boku. Při uvedeném postupu je možno dobře masírovat namáhaný kříž a bedra, ale i unavené nohy zezadu. V sedě se dá rovněž dobře promasírovat horní část hrudní páteře a krční páteř. Nevhodná je masáž pro těhotné ženy do třetího měsíce a při rizikovém těhotenství. Vždy musí proto tuto masáž odsouhlasit odborný lékař. Jinak jsou ale masáže těhotných žen bezpečné. Jestliže je těhotenství bezproblémové, může žena masáž absolvovat i týden před porodem. Nevíte-li zda je masáž vhodná i pro vás je třeba se poradit se svým ošetřujícím lékařem.
Indikace (účinky masáže):
- uvolňuje bolesti zad, šíje a hlavy
- zmírňuje otoky a ulevuje pocitu těžkých nohou
- zmírňuje těhotenskou nevolnost
- harmonizuje psychiku ženy
- zabraňuje popraskání pokožky a vzniku strií
- zlepšuje vnímání vlastního těla a propojení s dosud nenarozeným dítětem
- ulehčuje průběh těhotenství a porodu

pruh.png, 11kB

Manuální lymfodrenáž (lymfatická masáž)

Manuální lymfodrenáž je jemná hmatová technika ovlivňující lymfatický systém. Je oblíbená pro své detoxikační účinky a protože je lymfodrenáž velmi příjemná, také kvůli relaxaci. Není zanedbatelný ani fakt, že díky ní lze docílit velkého pokroku v boji při odstranění celulitidy. Dochází-li na jakémkoli místě v těle ke stagnaci lymfy, přináší to člověku stavy hluboké únavy, má unavený vzhled a cítí se vyčerpaný. Jeho imunitní systém je oslaben. Nedostatečná čistící funkce lymfatických cest způsobuje také vznik celulitidy, neboť se v těle hromadí odpadní látky. Aby byl účinek co největší, provádí se tato masáž bez použití olejů. Manuální lymfodrenáž by měla absolvovat každý dospělý člověk, a to nejméně dvakrát do roka s 5-10 návštěvami. Díky této speciální masáži dochází k podpoře toku lymfy, tím k odvodu zplodin metabolismu z těla a následně pak k úbytku celulitidy. Lymfodrenáž není vhodná pro osoby s nádorovým onemocněním, při akutním onemocnění, při hyperfunkci štítné žlázy a v těhotenství. Po absolvování lymfodrenáže je nezbytné doplňování tekutin. Tělo se pak lépe čistí. Je nutno se vyvarovat alkoholu před i pro proceduře.Každá masáž začíná bazálním ošetřením krku, aby lymfa mohla odtékat a rozdýcháním klienta. Masáž trvá 60 minut, přičemž se vždy ošetřuje jedna partie a to dolní polovina těla (dolní končetiny, bedra a hýždě) či horní polovina těla (krk, horní končetiny, záda, hrudník), nebo je možné se zaměřit pouze na příslušné problémové partie. Pro osoby, kteří již masáž podstoupili a vědí jak bude tělo reagovat je možné provést celkovou lymfodrenáž, která trvá cca 90-100 min. Je třeba absolvovat 6-10 ošetření, aby lymfodrenář byla účinná.
Indikace (účinky masáže):
-zmírňuje otoky nohou, působí proti tzv. „těžkým nohá"
-preventivně působí proti vzniku křečových žil a otoků, léčí již vzniklé
-upravuje otoky po operacích a žilní nedostatečnost
-zlepšuje tok lymfy, podporuje detoxikaci organismu
-regeneruje organismus a prokrvuje pokožku
-skvěle relaxuje unavené nohy a zvyšuje imunitní systém
-zmírňuje migrenózní stavy
-odstraňuje celulitidu a zeštíhluje a zmenšuje obvod stehen a nohou
-zpevňuje podkoží, dochází k redukci objemu těla

pruh.png, 11kB

Baňkování

Baňkování bylo kdysi rozšířenou metodou užívanou k léčbě rozličných onemocnění. Ještě nedávno - v období generace našich prarodičů před druhou světovou válkou - je běžně praktikovali obyvatelé Středomoří a východní Evropy. Dnes je zná pouze malý okruh zasvěcených. Tato prastará metoda pochází pravděpodobně z Číny, kde se aplikuje již několik tisíciletí. Jedná se o přikládání nádob různé velikosti - baněk - na různé části těla. Před přiložením baňky na kůži je nutno v baňce vyvolat podtlak, pomocí skleněných "ohňových" baněk, nebo speciálních pumpičkových baněk, kde tímto vznikne vakuum a ihned přiložíme zákazníkovi na kůži na předem vhodně zvolené místo. Ihned dojde k přisátí baňky na kůži a ,,vcucnutí" kůže do baňky, kde pak kůže tvoří větší či menší kopeček (podle intenzity podtlaku a sání). Kůže pod baňkou se zpravidla zbarví do červeno-fialova v důsledku popraskání drobných vlásečnic. Baňky se ponechávají na místě různě dlouhou dobu podle účinku, který chceme vyvolat (stimulaci nebo naopak zklidnění) - od 5 minut až do půl hodiny. Po odstranění baněk zůstávají na kůži typické menší či větší krevní podlitiny, které ale do týdne mizí a tak se dá seriózně říci, že baňkování nemá žádné vedlejší účinky. Podle vědeckého vysvětlení se jedná o efekt krátkodobě přiloženého škrtidla, které pak po uvolnění vyvolá zvýšené prokrvení ošetřovaného místa. Tímto se dají léčit především bolesti zad, ale i například záněty průdušek a plic (když se baňky přiloží na přidruženou reflexní zónu těla). Podle alternativní medicíny se efekt baněk vysvětluje tak, že dochází k vysávání škodlivin z těla klienta, podle tradiční čínské medicíny jde o rozhýbání vitální síly čchi a krve, čímž mizí bolest, léčí se zánět a mnohá jiná onemocnění. Pomocí baněk lze mnoha zákazníkům pomoci od různých potíží, s nimiž si vědecká medicína neví rady anebo k jejich léčbě používá agresivní léky s nebezpečnými vedlejšími účinky. Široká veřejnost si už nebezpečí pojídání množství léků začíná uvědomovat a shánějí proto čím dál častěji přírodní metody léčby bez vedlejších účinků, k nimž právě baňkování patří.

pruh.png, 11kB

Masáž horkými lávovými kameny - HOT STONES

Při této masáži se Vaše tělo prohřeje pomocí nahřátých lávových kamenů a prvků klasické masáže. Tato výjimečná masáž oživí Vaši vnitřní energii a ta se začne rozlévat do celého těla. Dostaví se pocit klidu a uvolnění, organismus se regeneruje. Blahodárně působí na svalový aparát zad a uvolňuje páteř. Řadí se mezi luxusní masáže, které jsou oblíbené po celém světě.Indikace (účinky masáže):
- bolesti a ztuhlost svalstva při různých nemocech, enormním pracovním nebo sportovním přetížení
- navozují pocit úlevy, klidu, vyrovnanosti, bezpečí, uvolnění, pohody
- odstraňují pocity stresu
- posilují paměť a koncentraci
- zlepšují metabolismus
- zlepšují spánek a usínání
- posilují imunitní systém

pruh.png, 11kB

Královská YOGI masáž

Nejluxusnější procedura, která kombinuje několik druhů masáží a to Klasickou, Relaxační, Havajskou Lomi-Lomi, Lávové kameny Hot-Stones a reflexní masáž chodidel. Velice doporučujeme!

pruh.png, 11kB

Medová detoxikační masáž

Má vysoce detoxikační účinek. Toxické látky, které se v našem těle nahromadily, jsou díky této masáži vypuzovány ven z organismu. Provádí se nejvíce na zádech, na kterých se vyskytují reflexní zóny, ale je i velice oblíbená masáž celého těla a kloubů. V průběhu masáže se objeví na masírovaném těle žvýkačkovitá hmota, která se setře vlažnou žínkou. V žádném případě nejste po této masáži ulepení. Pokožka je většinou červená, což svědčí o dobrém prokrvení tkáně. Působí proti choroboplodným zárodkům. Kromě výborných účinků na pleť medová masáž zároveň silně oživuje celý organizmus. Je proto vhodná také při vyčerpání a slabosti v důsledku stresu, onemocnění, při napětích, nervových poruchách a stavech neklidu, žaludečních a střevních poruchách, chronické rýmě, při depresích, při potížích s usínáním, při zaplísnění střev a chronickém únavovém syndromu.
Indikace (účinky masáže):
-detoxikace organismu
-povzbuzuje činnost vnitřních orgánů
-lepší prokrvení pokožky
-zkrášlení pokožky
-redukuje celulitidu a strie
-redukuje napětí, deprese a nervové poruchy

pruh.png, 11kB

Čokoládová masáž + peeling + zábal

Je výborná na vyhlazení a zkrášlení pokožky, získání dobré nálady, odplavení toxických látek či uvolnění ztuhlých svalů, zahřívá a pomáhá udržovat tělesnou teplotu, rozšiřuje cévy a napomáhá tak lepšímu prokrvení, podporuje tvorbu hormonů radosti (endorfinu a serotoninu), jinými slovy je výjimečným prostředkem v boji proti následkům stresu a depresi. Během několika minut se vaše pleť zbavuje vrásek, šupin a seschlé kůže. Čokoláda vrátí kůži pružnost a pomáhá redukovat celulitidu a strie. Díky čokoládové masáži či zábalu, tělo přes pokožku vstřebává vitaminy, aminokyseliny, minerály, antioxydanty. Má příznivý vliv na činnost srdce a detoxikaci, odplavení nežádoucích a toxických látek. Při peelingu se používá luxusní pravá káva nebo třtinový cukr.
Indikace (účinky masáže):
-uvolnění ztuhlých svalů
-odplavení toxických látek
-lepší prokrvení pokožky
-zkrášlení pokožky
-redukuje celulitidu a strie

pruh.png, 11kB

Anticelulitidní masáž + zábal

Zaměřuje se na problémové partie stehen, hýždí a bříška. Jedná se o velice účinnou masáž, působící přímo na tukové buňky, v jejím průběhu významně ovlivňujeme krevní a lymfatický systém. Při masáži dochází ke stimulaci podkožní tukové struktury a mechanickému narušení tukových buněk. Kompresní hmaty mají příznivý vliv na podkožní metabolismu a napomáhají ke vstřebávání tuků. Rozrušené tukové buňky jsou následně postupně vstřebány. Následně se aplikuje zábal. Tato masáž skutečně funguje a výsledky jsou viditelné již při pátém provedení.
Indikace (účinky masáže):
-redukuje celulitidu a strie
-vstřebávání tuků
-zkrášlení pokožky
-prokrvení pokožky

pruh.png, 11kB

Indická masáž hlavy

Při Indické masáži hlavy je docíleno jemného, léčivého ošetření nejen ramen a horní části paží, šíje, hlavy, ale i obličeje. Pomocí Indické masáže uvolníme svaly, prokrvíme pokožku a tím, také odstraňujeme každodenní stres, bolesti hlavy a očí, napětí v ramenou, v krku a také v šíji. Tato masáž má i velice pozitivní účinky na kvalitu vlasů, navozuje pocit duševní pohody a celkově fyzicky a psychicky harmonizuje náš organismus. Masáž pomáhá odčerpávat pryč toxiny, které se hromadí především v kůži a svalech. Opakována několikrát za sebou a poté preventivně, dokáže omezit výskyt migrén. Provádíme ji na sucho, tedy bez použití masážních prostředků, nejlépe přes tričko.
Indikace (účinky masáže):
-uvolnění svalů a prokrvení pokožky
-odstraňuje bolest hlavy, očí a napětí šíji a ramenou
-omezuje výskyt migrén
-harmonizace organismu
-zlepšuje kvalitu vlasů a pokožky

pruh.png, 11kB

Havajská masáž lomi lomi

Havajská masáž Lomi Lomi je terapie, která svými relaxačními a terapeutickými účinky patří mezi nejoblíbenější způsoby odpočinku. Havajská masáž vychází z velice jemných a plynulých technik pocházejících z havajských ostrovů.Výjimečná terapie LOMI-LOMI, havajsky předloktí, je specifická střídáním dlouhých rytmických tahů a silnějších tlaků prsty, dlaněmi a právě předloktími. Exotická havajská procedura je nazývaná perlou mezi masážemi. Luxusní havajská masáž "milující ruce" je založená na podpoře vyrovnaného fyzična i duševna. Zaměřuje se tedy na fyzickou i duševní pohodu masírovaného. Těžiště terapie Lomi Lomi spočívá v použití speciálních technik, jenž svou rytmicitou a energickým potenciálem vyvolávají vysoký relaxační účinek. Charakteristická exotická masáž navíc umocňuje pocit klidu, pohody, štěstí a odpočinku.
Indikace (účinky masáže):
- bolesti a ztuhlost svalstva při různých nemocech, enormním pracovním nebo sportovním přetížení
- stimulaci pro krevní oběh a celkový lymfatický systém
- hluboce harmonizuje tělo i duši
- odstraňuje svalovou bolest
- uvolňuje bolestivá kloubní spojení a napomáhá maximální detoxikaci organismu.
- zvyšuje pohybové schopnosti
- odstraňuje velké množství fyzických, mentálních a energetických blokád

pruh.png, 11kB

Reflexní masáž chodidel

Reflexologie chodidla může okamžitě ulevit od bolesti nebo fyzikálních potíží. Napomáhá rovněž při dlouhodobých chronických onemocněných a je vhodná i v případě, že je organismus přetížen dlouhodobým užíváním léků nebo je podávání léků nemožné (alergie apod.). Reflexní terapie uvolňuje ztuhlé svaly, odstraňuje blokády, stimuluje jednotlivé orgány,odstraňuje napětí a zbavuje nás únavy či problémů se spánkem. Reflexní terapií lze ovlivnit činnost imunitního systému,lymfatického systému, látkové výměny, zmírnit či odstranit bolesti zad a krční páteře, je možno jí použít u řady běžných i chronických nemocí.
Indikace (účinky masáže):
-pomáhá odstraňovat bloky reflexních drah
-zlepšuje činnost jednotlivých orgánů a krevní oběh
-napomáhá redukovat stres, uvolňuje napětí
-navozuje hluboké psychické i fyzické uvolnění
-posiluje nervovou soustavu
-zlepší se činnost vnitřních orgánů, rozproudí se energie v těle
-zlepšuje funkci krevního i lymfatického systému
-napomáhá organismu vyloučit toxické látky

pruh.png, 11kB

KONTRAINDIKACE - KDY NENÍ MASÁŽ VHODNÁ

Kontraindikace celková

-horečnatá, infekční nebo akutně zánětlivá onemocnění
-stavy vyžadující klid na lůžku
-závažnější krvácivé stavy (hemofilie, leukémie)
-onemocnění dutiny břišní spojené se záněty (slepé střevo, žlučník) nebo krvácení (žaludeční vřed apod.)
-poranění dutiny břišní
-stav bezprostředně po jídle
-těsně po velké fyzické námaze - lépe počkat do druhého dne
-opilost, stavy pod vlivem psychotropních látek
-při nádorovém onemocnění
-v těhotenství (vyjma speciální těhotenské masáže)
-alergie na med (medová masáž)

Kontraindikace místní

- v místech hnisavých nebo plísňových onemocnění
- v místech zanícených kloubů
- v místech krvácejícího poranění nebo rozsáhlejšího zhmoždění, zlomenin, pokousání či uštknutí
- v místě popálenin, opařenin nebo poleptaných ploch
- v místě křečových žil (varixů), zánětu žil nebo bércových vředů
- v místě otoků nejasného původu
- v místě zvětšených mízních uzlin, nádorů, bradavic, mateřských znamének, zanícených ložisek
- břicho těhotných žen a šestinedělek a u žen při menstruaci
- břicho při nevyprázdněném močovém měchýři
- břicho při úporné zácpě nebo naopak při průjmech
- břicho při akutních onemocnění žlučníku
- pohlavní orgány, prsní bradavky a celého prsu u žen

Kdy se poradit s lékařem?

- při problémech s krevním tlakem
- při cukrovce
- při epilepsii
- u chronických kožních chorob
- u křečových žil

oblicej.jpg, 45kB